Většinou pak klient doslova poblázněný reklamou spěchá do té či oné banky, aby odtud poté vyletěl jak špinavé prádlo, neb podle přísloví, kdo chce psa bít…
Bance se nelíbí to či ono, registry, příjmy, počet osob a tak dále a tak dále. Klient je pak poslán domů a nastupuje další v řadě.
Jsou však i půjčky, nebo hypotéky, kde na klienta není pohlíženo jako na svatomartinskou husu, kterou je třeba oškubat.
Klíčem úrazu bývá nejčastěji registr dlužníků a doložení příjmů. Registr zde rozebírat nebudeme, protože je to kapitola jiná a sama pro sebe. Podíváme se však na onen příjem. Pro banku a jiné instituce stačí pár korun, které by chyběly do jimi určené „škatulky“ a člověk nedostane nic.
Naproti tomu hypotéka bez doložení příjmu FAHD pracuje trochu jinak. Není třeba běhat po všech čertech, ale je to celé značně zjednodušené.
Samozřejmě že si ten, kdo půjčuje (věřitel) musí nějak zjistit, zda bude dlužník schopen svůj dluh vracet. Jistě vám nikdo nepůjčí jen tak, na to, že máte hezkou kravatu, nebo moderní trenýrky. Kdepak. Zde je to však řešeno jednoduše a kdyby se náhodou stalo, že nemáte vy, můžete si přizvat tak zvaného spoludlužníka. Tím se celá věc stane ještě snazší, protože na to budete dva.
Prokazování příjmu se pak neděje kdejakým papírkem za minulý týden a počtem snězených rohlíků za kalendářní den. Je to pojato komplexně, a pro pochopení bude nejjednodušší, když to prostě vyzkoušíte.
Ostatně už na výše zmíněném webu se dozvíte základy, tedy ty věci, které budete pravděpodobně potřebovat doložit. Další drobné věcičky, které možná budou potřeba vám sdělí již přímo pracovníci zmíněné firmy. Ti jsou zde především pro klienty, a také proto se jim snaží vyjít vstříc, než aby je odmítli jako se tak většinou děje jinde. Pokud znáte pravidlo, za pokus nic nedáš, zkuste. Zde skutečně nedáte nic, dokud nebude jisté, že něco dostanete.